آئودی Q3 ‌اسپرت‌بک مدل ۲۰۲۰ معرفی شد

آئودی مدل Q3 Sportback را به‌عنوان جدیدترین عضو از خانواده‌ی کراس‌اورهای خود معرفی کرده است.

آئودی با معرفی مدل جدید Q3 اسپرت‌بک، سبد محصولات خود در کلاس خودروهای کراس‌اور و شاسی‌بلند را متنوع‌تر کرده است. آئودی Q3 اسپرت‌بک بدون نیاز به تعویض پلتفرم، با چهره‌ای جدید معرفی‌ شده و مدلی کوپه‌مانند از خودرو Q3 است. سقف کوتاه و کشیده به‌همراه خطوط جدید در بدنه به این مدل ظاهری اسپرت بخشیده است.

 

 

 

 

سقفِ کوتاه‌شده بزرگ‌ترین تفاوت مدل اسپرت‌بک با Q3 استاندارد محسوب می‌شود؛ اما تفاوت‌های دیگری هم بین این دو مدل وجود دارد. در قسمت گِل‌گیرهای عقب، انحنای بیشتری به‌کار رفته است و خطوط کناری در قسمت درها طراحی متفاوتی دارد. طول خودرو به‌اندازه‌ی ۱۶ میلی‌متر بیشتر و ارتفاع آن به‌اندازه‌ی ۲۹ میلی‌متر کوتاه‌تر است. در قسمت پشتی، به‌منظور دستیابی به طراحی اسپرت، از شیشه‌ی کوچک و دیفیوزر استفاده‌ شده است.

 

طراحی قسمت عقب خودرو درمجموع فشرده‌تر از قسمت جلویی به‌نظر می‌رسد. در زیر کاپوت خودرو، قدرتمند‌ترین پیشرانه‌ی درنظر گرفته‌‌شده، دولیتری توربو با ۲۲۶ اسب‌بخار قدرت خواهد بود. دو انتخاب پیشرانه‌ی دیزلی به‌ترتیب با ۱۴۷ و ۱۸۷ اسب‌بخار قدرت هم پیش‌ روی خریداران است. پس از عرضه‌ی رسمی آئودی Q3 اسپرت‌بک، پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۱.۵ لیتری به‌همراه سیستم نیم‌هیبرید ۴۸ ولتی هم عرضه خواهد شد.

 

 

تمامی پیشرانه‌ها با جعبه‌دنده‌ی مخصوص هفت‌سرعته‌ی S Tronic دوکلاچه‌ی آئودی هماهنگ می‌شوند. برای تمامی مدل‌ها به‌جز مدل ۱.۵ لیتری و دولیتری دیزلی، سیستم چهار‌چرخ متحرک کواترو به‌صورت استاندارد تعریف‌ شده است. دو مدل ذکر‌شده از سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های جلو بهره‌مند خواهند شد.

asiatebadmin951
ارسال دیدگاه